KATOWICKIE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
- CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W KATOWICACH

Odwiedzili nas

Pierwszy tydzień wizyty gości z Liceum Adrien Testud w Saint-Etienne

Od 07 do 21 stycznia gościmy w KCEZ uczniów i dyrekcję Liceum Adrien Testud w Saint-Etienne. Wraz z uczniami z klasy IVCp Julią, Dominiką i Frankiem realizują międzynarodowy projekt „Dziedzictwo” w ramach którego w grupach francusko – polskich przygotowali tablice inspiracji, zaprojektowali stroje „Dziedzictwo” oraz wykonują modelowanie przestrzenne.

Oprócz pracy w grupach w szkole, codziennie zaplanowane były różne atrakcje:

We wtorek zwiedziliśmy Zakłady Odzieżowe „Bytom” w Tarnowskich Górach gdzie uczniowie zobaczyli linię produkcyjną garniturów męskich, park maszynowy oraz techniki szycia. Następnie obejrzeliśmy wystawę „Skarby śląskiej szafy” w Górnośląskim Muzeum w Bytomiu.

W środę nasi goście wysłuchali wykładu o inteligentnej odzieży prof. M. Bogusławskiej – Bączek z Akademii Śląskiej a wieczorem kibicowali swojej drużynie na meczu otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej, który odbywał się w katowickim Spodku.

W czwartek rozpoczęliśmy pracę od występu naszego szkolnego zespołu. Po południu zwiedzaliśmy dzielnicę Katowic Nikiszowiec a wieczorem spotkaliśmy się na uroczystej kolacji w restauracji Tatiana z Panem Wiceprezydentem Waldemarem Bojarunem oraz przedstawicielami UM Katowice.

W piątek pojechaliśmy do zakładu Fasson Dorota Wróbel Suknie Ślubne i Garnitury gdzie uczennice miały możliwość przymierzyć przepiękne suknie. Wieczorem część grupy wysłuchała koncertu organowego w sali koncertowej NOSPR.

W sobotę nasi goście pojechali do Muzeum Auschwitz – Birkenau natomiast wieczorem wraz z Panią Michelle Thomassery wysłuchaliśmy koncertu organowego podczas projekcji klasycznej pozycji kina niemego – amerykańskiej komedii Rozkosze gościnności w reżyserii Johna G. Blystone’a i Bustera Keatona w sali koncertowej NOSPR.