Odwiedzili nas

Drugi tydzień wizyty gości z Liceum Adrien Testud w Saint-Etienne

W drugim tygodniu pobytu uczniów i dyrekcji ze szkoły mody z Saint – Etienne kontynuowaliśmy realizację międzynarodowego projektu „Dziedzictwo”. Julia, Dominika i Franek z klasy IVCp oraz Noa, Bryce i Benjamin ze szkoły z Francji w grupach polsko – francuskich wykonali modelowanie przestrzenne zaprojektowanych sukienek, wykonali dodatki np. biżuterię, wykonali opis modelu w trzech językach: angielskim, francuskim i polskim oraz stworzyli słownik podstawowych zwrotów w trzech językach.

Oprócz pracy w grupach mieliśmy zaplanowane różne atrakcje:

W poniedziałek pojechaliśmy do Śląskiego Planetarium gdzie przeżyliśmy wędrówkę po aktualnym niebie a następnie zobaczyliśmy seans „Zorze – cudowne światła” była to podróż aż na koło podbiegunowe gdzie zorze polarne są częstym zjawiskiem.

We wtorek pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowa, gdzie zwiedziliśmy Reprezentacyjne Komnaty Królewskie oraz Katedrę na Wawelu, Muzeum Książąt Czartoryskich, Bazylikę Mariacką, Sukiennice.

W środę zwiedziliśmy Muzeum Śląskie, gdzie obejrzeliśmy Galerię polskiej sztuki nowoczesnej oraz wystawę Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów.

W czwartek Dominika poprowadziła rozgrzewkę na sali gimnastycznej w której wszyscy wzięli udział.

Piątek był ostatnim dniem naszego międzynarodowego projektu. Uczniowie przedstawili w języku angielskim, francuskim i polskim efekty swojej pracy w grupach. Wspólnie przy stole z polskimi daniami przygotowanymi przez uczestników projektu z KCEZ dyskutowaliśmy o tym co udało nam się stworzyć w ramach projektu oraz o pokazie mody, który odbędzie się w kwietniu w Saint – Etienne. Tematem tegorocznego pokazu jest również „Dziedzictwo”. Na koniec spotkania używając naszego słownika powtarzaliśmy podstawowe zwroty uczniowie z Polski po francusku a uczniowie z Francji po polsku.

Były to wspaniale przeżyte dwa tygodnie w czasie których nawiązały się nowe przyjaźnie, a międzynarodowa współpraca dała nam wiele pozytywnych doświadczeń, nowych możliwości i inspiracji.