Lekcja historii najnowszej w ŚCWiS

9 grudnia klasa IBp odwiedziła Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Uczniowie zwiedzili nową wystawę stałą przygotowaną z okazji 40 rocznicy pacyfikacji kopalni "Wujek". Była to niezwykła lekcja historii najnowszej, podczas której młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat życia w powojennej Polsce, kształtowania się Solidarności na Śląsku, a przede wszystkim tragicznych wydarzeń rozegranych na terenie kopalni "Wujek" w grudniu 1981 r. Wyjątkowość miejsca, bogactwo eksponatów i zdjęć oraz prezentacje multimedialne powodowały, że wydarzenia sprzed 40 lat odżyły i stały się bliższe młodemu pokoleniu.Tym bardziej, że na koniec podczas warsztatów uczniowie poznali tajniki działalności opozycji w latach 80-ych i mogli poczuć się jak prawdziwi konspiratorzy.