KATOWICKIE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
- CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W KATOWICACH

Wycieczki

Wycieczka do Warszawy

W dniach 16 - 18.11.2022 r. uczniowie Technikum Przemysłu Mody z klas 4C,Cp i 3Bp wyruszyli na podbój Warszawy. Jednak zanim dojechali do celu, po drodze odwiedzili jedyną w Polsce fabrykę produkującą zamki błyskawiczne YKK w Mszczonowie. Dzięki uprzejmości kadry YKK poznali proces produkcyjny wytwarzania zamków błyskawicznych. Kolejnym punktem wycieczki były Międzynarodowe targi Fast Textile w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Tam poznali tkaniny i dzianiny oraz dodatki krawieckie, które będą modne w 2023 roku. Poznali maszyny nowej generacji wykorzystywane w przemyśle odzieżowym. Na koniec dnia tanecznym krokiem ruszyli zwiedzać stolicę w świetle reflektorów.

W kolejnym dniu odwiedzili Muzeum POLIN, które jest nowoczesną instytucją kultury - muzeum historycznym ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów. Jest też miejscem spotkań i dialogu tych wszystkich, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską, którzy z polsko - żydowskiej historii chcą wyciągnąć wnioski na przyszłość, którzy chcą zmierzyć się ze stereotypami i stawić czoła współczesnym zagrożeniom, takimi jak ksenofobia i nacjonalistyczne i uprzedzenia. Służąc ideom otwartości, tolerancji i prawdy Muzeum POLIN przyczynia się do wzajemnego szacunku wśród Polaków i Żydów.

Kolejnym punktem programu było Centrum Nauki Kopernik, którego zwiedzanie dostarczyło dużo emocji i wiedzy, poprzez ciekawe doświadczenia.

W ostatni dzień złożyliśmy hołd przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym w niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość.

I tak w miłej atmosferze wycieczka dobiegła końca. Poniżej krótka fotorelacja.