Pomysły na kwarantannę

26 maja – Dzień Matki

Wybrane sentencje na Dzień Matki

Cytaty o mamie – piękne, mądre i wzruszające sentencje o mamach, świetnie sprawdzą się jako dedykacja do wyjątkowego prezentu z okazji zbliżającego się Dnia Matki, urodzin czy innej, ważnej dla mamy, uroczystości.
Cytaty o mamie powinny wyrażać uczucia miłości, szacunku i wdzięczności do tych, które dały nam życie i poświęciły część swojego życia. Poniżej można znaleźć, najpiękniejsze, cytaty o mamie i złote myśli, które świetnie sprawdzą się jako dedykacja do prezentu czy sentencja do napisania w laurce.

Cytaty o mamie - najpiękniejsze sentencje

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.

Józef Ignacy Kraszewski

Matki dają naszemu duchowi ciepło a ojcowie —światło.

Jean Paul Sartre

Mama to miękkie ręce, Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność, coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie. A jednak równocześnie Mama to szereg praw, niezłomnych "pójście spać", okropnych "proszę to włożyć", Mama to szorowanie ostrym ręcznikiem, to godziny odmierzone, żywot przyjemny, życzliwy, słoneczny, ale bez niespodzianek i zanadto świątobliwy.

Melchior Wańkowicz

Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać, pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość matki ma się bez zdobywania i bez zasług.

Herman Auerbach

Jest na świecie piękna istota, u której jesteśmy wiecznymi dłużnikami – matka.

M. Ostrowskie

Matka, jak Pan Bóg, może kochać wszystkie swe dzieci, każde z osobna i każde najwięcej.

Z. Kossak-Szczucka

Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi, nie da nam tego, co słowo i spojrzenie matki.

W. Rabbe

Matka byłaby zdolna wymyślić szczęście, aby je dać swoim dzieciom.

M. Delbrer

Dobra matka jest więcej warta niż stu nauczycieli.

George Herbert

Kiedy matka odwróci oczy od swojego dziecka, dziecko zaczyna błądzić i ginie w świecie pozbawionym miłości i ciepła.

Tadeusz Różewicz

Źródło: https://mamotoja.pl/cytaty-o-mamie-najpiekniejsze-sentencje-na-dzien-matki,dzien-matki-artykul,28664,r1p1.html