Pomysły na kwarantannę

List do młodzieży

Drodzy Uczniowie /Wychowankowie!
Mamy nadzieję, że jesteście zdrowi i dobrze znosicie te chwile odosobnienia w domu.

Pewnie nieraz marzyliście o tym, aby nie trzeba było iść do szkoły? Teraz jest ten czas, bo od kilkunastu dni to szkoła przychodzi do Was. Wszystko jednak wskazuje na to, że przez najbliższy okres nie będziemy się spotykać w internacie, w szkołach. Jest to jednak konieczne dla naszego zdrowia, by wirus nie miał możliwości rozprzestrzeniana się.

Jak przy każdej chorobie wirusowej, aby nie zachorować należy zachowywać podstawowe zasady higieny i ograniczyć kontakty z innymi ludźmi. Jesteśmy przekonani, że pamiętacie nie tylko o częstym myciu rąk, ale o wszystkich innych zasadach, które chronią nas przed wzrostem liczby zachorowań. Często potrafiliście udowodnić, że jesteście odpowiedzialni i rozsądni. Wierzymy, że i tym razem będzie podobnie!

Wiemy, że prowadząc aktywny tryb życia, nie jest łatwo z dnia na dzień ograniczyć liczbę swoich zajęć i wyjść. Ale musimy się zdyscyplinować dla naszego dobra i zdrowia naszych najbliższych. Wiemy, że potraficie!!! To ma sens i wielkie znaczenie!! Zostańcie więc w domu i poświęćcie czas temu, na co nigdy paradoksalnie nie mieliście zbyt wiele czasu. Powróćcie do odłożonego na bok hobby. Spróbujcie czegoś nowego, co Was fascynowało, a nigdy nie było na to czasu. Nie zaniedbujcie kontaktów z rodziną, przyjaciółmi, kolegami i znajomymi. Mamy do tego narzędzia – facebook, whatsapp i inne wszelkiego rodzaju komunikatory. Może warto nadrobić zaległości w czytaniu, oglądaniu filmów itp.

Pamiętajcie też o systematycznej nauce. Zorganizujcie sobie stanowisko pracy w najbardziej lubianym miejscu w domu, w którym łatwo Wam się skoncentrować. Ustalcie ściśle określony czas pracy i nauki. Róbcie przerwy w pracy, zadbajcie o czas na relaks i wypoczynek.

Zostając w domu można naprawdę wiele zyskać nie tylko dla siebie, ale również dla innych. Może zrodzą się ciekawe, niekonwencjonalne pomysły spędzania tego czasu. Uwiecznijcie ich realizację na zdjęciach bądź filmikach i udostępnicie je innym.

Przygotujmy się na powrót z e-przestrzeni do realnego życia.

Życzymy zdrowia i wytrwałości!

Dyrekcja i nauczyciele KCEZ

P.S.
Mieszkańcom internatu proponujemy po powrocie konkurs na pomysłowe spędzenie czasu wolnego. Działajcie