Relacja z konkursu pierwszej pomocy

Dnia 11 marca 2019 odbyła się w naszej szkole II Edycja Konkursu Pierwszej Pomocy pod hasłem „Bądź gotów nieść pomoc” dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych. Konkurs został objęty patronatem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Celem konkursu było propagowanie tematyki udzielania pierwszej pomocy oraz doskonalenie umiejętności w tym zakresie. W konkursie wzięło udział 16 dwuosobowych drużyn z 16 szkół z Katowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Czeladzi i Mysłowic.

Na stanowiskach konkursowych czekały na uczestników zadania praktyczne, między innymi złamanie otwarte kości piszczelowej, krwotok z tętnicy ramieniowej, atak padaczki, a także przeprowadzenie resuscytacji i prawidłowe wezwanie pomocy. Uczniowie mieli także okazję sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną w formie testu.

Po zakończeniu rywalizacji uczestnicy zostali zaproszeni na krótki program artystyczny połączony z prezentacją zawodów, w których kształci nasz szkoła, po czym nastąpiło podsumowanie Konkursu i uroczyste wręczenie nagród.

Laureaci Konkursu Pierwszej Pomocy:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Henryka Sienkiewicza w Mysłowicach
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi i. Komisji Edukacji Narodowej w Katowicach
III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Mysłowicach

Laureatom serdecznie gratulujemy!