KATOWICKIE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
- CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W KATOWICACH

Wycieczki

Planetarium w Chorzowie

W dniu 20.10.2023r. 📆odbyło się wyjście do Planetarium w Chorzowie🌎🌙☀️. W wycieczcie uczestniczyła klasa 2 Ap oraz 2Ep. Klasy miały zajęcia dydaktyczne pt" fascynujący kosmos".😎🤓
Zanim dotarliśmy so Planetarium zwiedziliśmy Park Śląski🌳🌱🍂, który o tej porze roku zachwyca swoimi walorami. To prawdziwy unikat w centrum miasta, w najbardziej uprzemysłowionym regionie kraju, bowiem park znajduje się na pograniczu Siemianowic Śląskich, Chorzowa i Katowic.

Pierwszym obiektem który odwiedziliśmy był Ogród Japoński🥾👟, który przeszedł niezwykłą metamorfozę. Nowo otwarty obiekt zachwyca swoim stylem i nowoczesnością. Po zakończonych pracach jego powierzchnia wzrosła z około 6 tys metrów kwadratowych do ponad 12 tys metrów kwadratowych, a „wodna wizja🌊” ujrzała w końcu światło dzienne poprzez umiejscowienie dwupoziomowych zbiorników i wodospadu z przeszklonym tarasem. Część południowo-wschodnia i wschodnia to tzw. „wiśniowy sad” 🍒z rozmaitym przekrojem odmian tej rośliny.

Następnie odwiedziliśy Rosarium, powszechnie znane również jako parkowy ogród różany,który jest jednym z najpiękniejszych symboli Parku Śląskiego🌹🌷.Poza odmianami wielokwiatowymi, kwitnącymi przez cały sezon, w Rosarium odnajdziemy także róże pienne, róże czepne, róże parkowe, a także róże miniaturowe. Specyficzny klimat Rosarium współtworzą urokliwe oczka wodne z pięknymi klombami nenufarów.

Dalej przeszliśmy do Dużego Kręgu Tanecznego 💃🕺- jedno z najatrakcyjniejszych i najstarszych miejsc w Parku Śląskim, zostało otwarte w 1952 roku jako fragment tzw. strefy festynowej. Wzdłuż części wejściowej znajdują się piękne, kamienne schody, a zaraz obok można zobaczyć rzeźby przedstawiające ludowe tancerki ochoczo zapraszające do odwiedzenia tego magicznego miejsca. Centralny punkt Dużego Kręgu stanowi scena. Przez lata odbywały się tutaj liczne imprezy - zabawy taneczne, największe koncerty, przedsięwzięcia teatralne czy sportowe.

Czas nas gonił wiec zrobiliśmy kilka zdjęć📷📸📱 na tle Stadionu i udaliśmy się do naszego głównego celu- Planetarium.😍😎