Wycieczki branżowe

4 Buildings w MCK

15 listopada 2019 r. uczniowie klas budowlanych uczestniczyli w nowym wydarzeniu branży budowlanej w Polsce – 4 Buildings w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Było to największe spotkanie dotyczące architektury, desingu i nieruchomości w tej części Europy. Producenci i dystrybutorzy – liderzy nowatorskich rozwiązań i eksperci prezentowali najnowsze rozwiązania w branży budowlanej, dyskutowali jak budować nowocześnie, z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, z wykorzystaniem nowatorskich technologii budowlanych i energii odnawialnej tak aby budynki tworzyły warunki do lepszego życia i pracy.

Młodzież uczestniczyła w wykładzie: "Nie szklane lecz zielone.OZE w budownictwie XXI wieku" oraz miała możliwość zapoznania się z propozycjami – rozwiązaniami wielu firm związanych z budownictwem, architekturą i ochroną środowiska, z wystawami np.: SARP- "Architektura Roku Województwa Śląskiego 2019", Politechniki Śląskiej – "Projekty dla zrównoważonego rozwoju" czy też "Manifest prefabrykacji"- BBGK.

Zainteresowanie wzbudziła także budowa drewnianego domu szkieletowego. To było w piątek – w dniu branżowym. Natomiast w sobotę (czy też w niedzielę) – chętni uczniowie mogli zobaczyć prezentacje najmodniejszych projektów domów, wysłuchac dyskusji prowadzonych przez p. K. Dowbor ("Nasz nowy dom") czy też wziąść udział w warsztatach prowadzonych przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty (torba na zakupy ze starego podkoszulka). Każdy mógł znaleźć dla siebie interesującą go działkę...