Wycieczki branżowe

WOLF SYSTEM

5 marca 2024 r. uczennice i uczniowie klasy 1 A TB brali udział w wycieczce branżowej do firmy Wolf System w Siemianowicach Śląskich. Firma zajmuje się szeroko pojętym budownictwem (prefabrykowana technologia szkieletowa) poczynając od budynków jednorodzinnych poprzez wielorodzinne (do 3 kondygnacji), szkoły, przedszkola, przychodnie, hale aż do zbiorników żelbetowych wykorzystywanych m.in. w ramach zielonych energii. (Jeden z takich zbiorników jest na terenie firmy na wióry drzewne będące odpadem produkcyjnym- wykorzystywane są do ogrzewania budynków zakładu, jak i domu modelowego). Uczestnicy wycieczki mieli możliwość wysłuchania prezentacji dotyczących historii firmy, procesu inwestycyjnego, jak i poszczególnych działek działalności firmy. W drugiej części wycieczki odbyło się zwiedzanie terenu zakładu: hal magazynowych i produkcyjnych – można było zapoznać się z procesem powstawania elementów ściennych i dachowych domów jednorodzinnych, gdzie podstawowym materiałem jest odpowiedniej klasy drewno. Kolejna część wycieczki to zapoznanie z domem modelowym (pokazowym) znajdującym się przy zakładzie. Na wstępie młodzież została poczęstowana słodkościami a następnie oprowadzona po obiekcie wybudowanym w systemie Wolf House z zielonym tarasem i inteligentnym systemem zarządzania. Całość wycieczki była inspirująca i poszerzająca horyzonty dotyczące budownictwa nie tylko mieszkaniowego.