Wycieczki branżowe

Wizyta w Saint - Etienne

W dniach od 12 do 16 listopada uczniowie wraz z nauczycielem KCEZ – CKZiU odbywali wizytę w Saint-Etienne we Francji w ramach działań Fabryki Zrównoważonych Praktyk Przedsiębiorczych (FIPED) realizowanych przez Miasta Partnerskie. Tematem międzynarodowego spotkania było „Rozwijanie ducha przedsiębiorczości i wspieranie przedsiębiorczości”. Przedstawiciele szkół mody z Francji, Szwajcarii, Tunezji, Madagaskaru i Polski pracowali nad wspólnym projektem, którego celem był upcykling. Uczniowie zaprojektowali strój składający się z bluzki, spódnicy oraz dodatków ze zużytych materiałów, które zostały przywiezione z każdego kraju. Następnie modele zostały odszyte w międzynarodowych grupach. We wtorek uczniowie przedstawili efekty swojej pracy na konferencji podsumowującej działania FIPED w sali Merostwa Saint – Etienne.