Finał akcji „Wspieramy Kolczastych Przyjaciół”

28 października klasa 1B umieściła w sąsiadującym ze szkołą zagajniku domki dla jeży - wykonane na warsztatach przez uczniów pod czujnym okiem pana Marka Słupińskiego. Młodzi adepci architektury krajobrazu znaleźli dla domków idealne miejsca. Zamaskowali je stertą zagrabionych liści i obciążyli suchymi gałęziami, tak, by zapewnić jeżom warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych. Zrealizowano też spontaniczny pomysł – klasa 1B wykonała autorskie schronienie dla jeża – z materiałów w całości pozyskanych z lasu. Powstało przyjazne dla jeży siedlisko, przypominające szałas. Tak więc zaprosiliśmy jeże do nas. Mamy nadzieję, że skorzystają z zaproszenia i zostaną lokatorami przygotowanych domków.