Wigilia dla dzieci w parafii św. Antoniego w Dąbrówce Małej

20 grudnia 2019 r. jak co roku uczniowie z Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej wraz z nauczycielami właczyli się w przygotowania i organizację Wigilii dla dzieci z parafii św. Antoniego oraz Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dąbrówce Małej.

Uczniowie z klasy 1 ap BS1S wraz z wychowawcą zadbali o odpowiednie przygotowanie stołów w salce Domu Katechetycznego, aby wszystkie chętne do wspólnego ucztowania i kolędowania dzieci znalazły dla siebie miejsce. Także dekoracja stołów była dziełem uczniów i nauczycieli z KCEZ.

Wigilijnej Wieczerzy przewodniczył ks. Proboszcz A. Noras wraz z ks. wikariuszami: Łukaszem i Szymonem. Obecne także były panie katechetki: Ola K. i Danuta K., siostra M.Fidelis, nasze panie nauczycielki z KCEZ: Aneta K. i Urszula S.oraz pozostali Wolontariusze.

Po wspólnej modlitwie i połamaniu się opłatkiem przyszedł czas na potrawy wigilijne przygotowane przez Karczmę pod Młynem oraz owoce i słodkości. Wzmocnieni, wspólnie odśpiewaliśmy znane kolędy, aby poczuć już magię Świąt Bożego Narodzenia.

Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane paczkami ze słodyczmi.