KCEZ lokalnie

Mlodzież KCEZ angażuje się również w imprezy lokalne organizowane przez Radę Jednostki Pomocniczej nr 14 Dąbrówka Mała i Stowarzyszenie Przyjaciół Dąbrówki Małej i Burowca. W ostatnim czasie zaakcentowaliśmy swoją obecność na Dniu Dziecka w Zielonym Zakątku (1 czerwca) oraz Festynie Dzielnicowym (9 czerwca) na placu parafialnym koscioła pw św. Antoniego z Padwy.

W Zielonym Zakątku atrakcje dla dzieci obejmowały m.in.: teatrzyk, malowanie twarzy i murali, pokazową akcję ratowniczą straży pożarnej z psami. Nasza Wolontariuszka – Julia po przygotowaniu baloników miała pełne ręce roboty przy malowaniu twarzy dzieciaków. Można powiedzieć, że jest już specjalistką w tej dziedzinie. Również na Festynie Dzielnicowym udzielała się w tym temacie, przyczyniając się do wywołania uśmiechu na twarzach dzieciaków.
Na Festynie natomiast było więcej miejsc do zabaw – dmuchańce, klauni, bańki, malowanie twarzy itd., itp. Na scenie wspaniale zaprezentował się chórek przedszkolaków, były wspólne zabawy i konkursy z nagrodami. Na zakończenie w "Teatrze Gry i Ludzie" – odbyło się przedstawienie dla najmłodszych i starszych.

Na obu imprezach były też stoiska gastronomiczne (grill, popcorn, wata cukrowa, ciasta, galaretki....) aby móc coś przekąsić i mieć siłę do korzystania z wszystkich , przygotowanych atrakcji.
Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca KCEZ z organizacjami społeczności lokalnej w przyszłym roku szkolnym rozwinie się – znajdzie się więcej chętnych uczniów - Wolontariuszy do włączenia się w prowadzone akcje, aby o KCEZ było coraz więcej (i jak najlepiej) słychać. Jest to przecież wspaniała forma spędzania wolnego czasu, gdzie możemy jego część podarować innym i przy tym jeszcze dobrze się bawić . :)