KATOWICKIE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
- CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W KATOWICACH

Projekt "Młodzi w akcji" - spotkanie z zaprzyjaźnionymi dziećmi

21 maja gościliśmy w naszej szkole podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Katowicach - Dąbrówce Malej.Tym razem drużyna dziewcząt z klasy z 1Ep, 1Gp i 1Bp, realizująca pod kierunkiem p. Doroty Kubicy-Jasińskiej projekt etnograficzny, podzieliła się z dziećmi efektami swojej kilkutygodniowej pracy. Po przedstawieniu w formie prezentacji wiosennych tradycji i zwyczajów kultywowanych od pokoleń na Górnym Śląsku, a szczególnie w rejonie Katowic, przystąpiliśmy do wspólnej zabawy i gry terenowej. Dzieci rozwiązywały quiz, wykonywały wyklejanki, wykreślanki, jak również wykazywały się kreatywnością przy zabawie w kalambury. Nie zabrakło też aktywności ruchowych na sali gimnastycznej, które zakończyły się wspólnym układaniem "puzzli wiosennych", wykonanych przez p. Tomasza Lincę według autorskiego projektu Martyny z 1Bp. Na koniec z mapkami w ręku dzieci podążyły tropem Marzanny i Marzanioka. Po ich odnalezieniu czekała na nie jeszcze jedna wskazówka prowadząca do słodkiej niespodzianki. Wspólnej zabawie i grze związanej z etnografią naszego regionu towarzyszyła wiosenna aura i wiosenne przyśpiewki.