KATOWICKIE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
- CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W KATOWICACH

Uroczystości

Zakończenie roku szkolnego klas czwartych

„…czas jak rzeka jak rzeka płynie
Unosząc w przeszłość tamte dni”

29 kwietnia w KCEZ rozległ się ostatni dzwonek dla uczniów klas czwartych. W szpalerze uformowanym przez społeczność szkolną abiturienci wraz z wychowawcami ostatni raz wspólnie przemaszerowali korytarzami naszej szkoły. A to przecież tak niedawno, zaledwie niecałe cztery lata temu jako pierwszoklasiści po raz pierwszy przekroczyli jej próg. Jednak, czas jak rzeka płynie i chociaż czasami tak bardzo żal, nie ma powrotu do tego co było, ponieważ tak, jak w wierszu Wisławy Szymborskiej „nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy”. Z okazji zakończenia roku szkolnego, dla naszych czwartoklasistów, koledzy i koleżanki z młodszych klas przygotowali uroczystą akademię, podczas której były: wspomnienia, gratulacje, życzenia, podziękowania oraz zmiana warty, czyli przekazanie Sztandaru Szkoły przez absolwentów przedstawicielom klas 3A, 3B i 3C. Pewnie niejednej osobie zakręciła się łezka w oku. W drugiej części akademii (już na wesoło) odbyła się gala rozdania Kcezeuszy wyróżniającym się abiturientom oraz Kacezeuszków wszystkim uczniom klas czwartych. Galę uświetnił oczywiście występ naszego szkolnego Zespołu!

Mamy nadzieję, że nasi tegoroczni absolwenci zawsze chętnie będą wracali myślami do czasów szkolnych i zachowają w pamięci tylko te miłe wspomnienia. Jednocześnie jednak rozbrzmiewać im będą słowa ostatniej piosenki dedykowanej podczas akademii specjalnie dla nich:

„…że ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy”.