KATOWICKIE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
- CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W KATOWICACH

Różności

Wiem. Czuję… Pomagam! Empatia w szkole

14 listopada Pani Aleksandra Koniarek oraz Pani Aneta Kośmider brały udział w Forum Eksperckim „Wiem. Czuję… Pomagam! Empatia w szkole” organizowanym przez KULCZYK FOUNDATION w Warszawie.

„Wiem. Czuję. Pomagam! Empatia w szkole” to nazwa nie tylko Forum Eksperckiego, ale również nowej odsłony programu edukacyjnego Kulczyk Foundation, który koncentruje się na wartościach absolutnie podstawowych dla wychowania dziecka.

Empatia, altruizm, troska o słabszych, patrzenie na świat także oczami społeczności, w której żyjemy, to wartości głęboko zakorzenione w polskiej kulturze i tradycji. Do udziału w Forum zaproszono wielu ekspertów a patronat nad wydarzeniem objęli Rzecznik Praw Dziecka oraz UNICEF Polska. Gospodarz spotkania Pani Dominika Kulczyk, Prezes Kulczyk Foundation wygłosiła wykład nt. „Cały świat jest nasz! Razem sprostajmy globalnym wyzwaniom!”, a zaproszeni goście odpowiednio: - Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, Godność dziecka – współczesne wyzwania dla ochrony praw dziecka -Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska – Rola Unicef w promowaniu praw dziecka -Marek Smulczyk – Emocjonalna luka w szkole. O wartości i znaczeniu edukacji społeczno-emocjonalnej -Agnieszka Stein – Czy rodzimy się empatyczni? -Jacek Santorski, Jarosław Szulski – Granice empatii. Czy możemy jej mieć za dużo? -Jan Englert, Dyrektor Artystyczny Teatru Narodowego – Życie to teatr, w którym liczy się dialog. Dialog jako podstawa porozumienia -prof. UAM, dr hab. Kinga Kuszak – Nie bójmy się rozmawiać w szkole na trudne tematy. O roli rozmowy w procesie edukacji wartości -Nigisti Gebreslassie Abreha, założycielka organizacji Yenege Tesfa (Hope for Tomorrow) – Breaking the Cycle. Organizacja prowadzi w Etiopii między innymi 6 domów dla ponad 80 dzieci, w tym schronisko dla dziewczyn, które są sierotami, pochodzą z ubogich rodzin lub doświadczyły przemocy. Jej organizacja wspiera edukację dzieci ulicy poprzez wprowadzenie na ulice Gonder mobilnych szkół i bibliotek. W siedzibie organizacji prowadzone są także zajęcia z rzemiosła, śpiewu, nauki czytania i pisania. Spotkanie i rozmowa z Nigisti dostarczyły wielu wzruszeń.

{gallery}newsgallery/2016/inne/ForumKulczyk/{/gallery}