KATOWICKIE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
- CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W KATOWICACH

Przedsiębiorczość

Tydzień Przedsiębiorczości

17 listopada 2016 uczniowie klasy 1 A w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości uczestniczyli w warsztatach kształtujących postawy przedsiębiorcze.

W pierwszej części zajęć prowadzonej w formie pogadanki prelegentka rozpoczęła od przybliżenia określeń: co to jest przedsiębiorczość, jakimi cechami, umiejętnościami i sposobem działania wyróżnia się człowiek o postawie przedsiębiorczej, dlaczego przedsiębiorczość jest tak ważna w gospodarce rynkowej, włączając w dyskusję uczniów.

Przytoczyła także przykłady postaw przedsiębiorczych dzieci, młodzieży i osób starszych zaczerpnięte z życia codziennego. W drugiej części zajęć – warsztatowych młodzież podzieliła się na grupy. Zadanie do wykonania polegało na wykonaniu jak najwyższej budowli z dostępnych kartek papieru, spinaczy i taśmy klejącej – w określonym czasie. Chodziło głównie o uwidocznienie umiejętności wspólnego działania, rozwiązywania problemu, podejmowanie działań innowacyjnych – niestandardowych, skuteczności działania w zmieniających się warunkach. W kolejnej części warsztatów- 3 wytypowane osoby, kolejno miały przekonać klasę do zakupu „specjalnego” ołówka, czyli musiały wykazać się siłą przekonywania, perswazji, energią i skutecznością działania. Część warsztatowa wzbudziła wiele emocji, wykazała, że w klasie są osoby aktywne, które potrafią pokierować grupą, dostosować pracę w grupie do zmieniających się warunków. Na zakończenie spotkania zostały jeszcze podane informacje dotyczące możliwości podejmowania pracy sezonowej czy weekendowej, co też jest przejawem przedsiębiorczości młodzieży.

{gallery}newsgallery/2016/inne/TydzienPrzedsiebiorczosci/{/gallery}