KATOWICKIE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
- CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W KATOWICACH

Aktualności

Konkurs „Ostatni dzwonek dla klimatu”

Młodzież naszej szkoły zdaje sobie sprawę z tego, że zmiany klimatu to jedno z najpoważniejszych wyzwań, przed którymi stoi współczesny świat. Nasza planeta zmaga się z poważnymi i przyspieszonymi zmianami klimatu, które trwają już od ponad wieku.

Młodzi ludzie nie chcą przyczyniać się do dalszej degradacji Planety. Chcą natomiast, na miarę własnych możliwości, zawalczyć ze zmianami klimatu. Przecież liczy się każdy krok!

Warto zacząć od uświadomienia sobie i innym skali problemu. Temu właśnie służył ogłoszony w szkole konkurs plastyczny na plakat na temat „Ostatni dzwonek dla klimatu”. Jego celem było zwrócenie uwagi na przyczyny i skutki zmian klimatycznych, jakich doświadcza Ziemia oraz unaocznienie działań, które można podjąć, aby przeciwdziałać jednemu z największych zagrożeń, z jakim musi zmierzyć się ludzkość.

Do konkursu zgłoszono wspaniałe prace. Wszystkie zasługują na wyróżnienie. Jednak Komisja w składzie: pan Tomasz Linca, pan Paweł Sieka, pani Katarzyna Stawowska, musiała wybrać najlepsze plakaty. Na podium znalazły się:

1 miejsce: praca Weroniki z klasy 4C (za oryginalne ujęcie tematu oraz doskonałe wykorzystanie stylistyki plakatowej).
2 miejsce ex aequo: praca Magdy z klasy 1Bp (za bardzo osobiste i emocjonalne podejście do tematu) oraz praca Julii i Doroty z klasy 1A (za twórcze połączenie elementów manifestu z merytorycznością).
3 miejsce: praca Patrycji z klasy 1Cp (za rozmach i bogactwo środków wyrazu)

Za udział w konkursie dziękujemy! Gratulujemy zwycięzcom!