Losy absolwentów

Wspomnienia Absolwenta z klasy budowlanej

I jeszcze jedna wypowiedź naszej wspaniałej młodzieży, która mimo upływu lat pamięcią sięga do czasu spędzonego w murach naszej szkoły. Zapraszam do lektury:

Witam,
Na co dzień pracuję w firmie konstrukcyjnej AMC Budownictwo jako koordynator robót, gdzie do moich obowiązków należy sprawdzenie poprawności wykonanego zbrojenia zgodnie z projektem plus zlecam zadania dla geodetów. Aktualnie biorę udział w jednej z największych inwestycji na Śląsku ”Global Office Park” w Katowicach gdzie powstaną 2 wieżowce o wysokości ok. 110 m. Jest to projekt bardzo ciekawy ze względu na zastosowaną technologię, materiały oraz skalę całej inwestycji. Codziennie mogę podziwiać Katowice z 22 piętra.

Ale może zacznę od początku - jak to wszystko się zaczęło. Jestem absolwentem technikum budowlanego, które ukończyłem 5 lat temu. Najbardziej wspominam przedmiot - mechanika konstrukcji - z moją wychowawczynią Panią Ewą Bierca, dzięki której nie miałem problemu, aby zdać kolokwium na studiach z mechaniki teoretycznej. Do tej pory pamiętam jej słowa - „dzieci w zerówce to potrafią” kiedy tłumaczyła nam jak liczyć belki, ramy i kratownice. Szkołę wspominam baaardzo dobrze. Czasami mam ochotę się do niej wrócić, jeśli byłoby to możliwe. Jednak nic nie trwa wiecznie i po ukończeniu szkoły rozpocząłem swoją karierę zawodową, jak i również edukacyjną - w najbliższych miesiącach będę bronić projekt inżynierski na studiach budowlanych. Wiedzę, którą nabyłem w szkole szybko wykorzystałem w pracy. Miałem okazję nadzorować budowę centrum handlowego w Republice Czeskiej. Kolejnym etapem w mojej karierze zawodowej, była praca w firmie mostowej. Miałem okazję zobaczyć jak buduje się mosty drogowe i kolejowe od drugiej strony (w dalszym etapie edukacyjnym chcę wybrać ten kierunek budownictwa). Miałem również okazję wykonywać ekspertyzy mostowe pod czujnym okiem kierownika.

Czy szkoła dała mi szansę w ścieżce zawodowej? Oczywiście, że tak ! Bardzo chciałbym podziękować wszystkim nauczycielom. Za wiedzę którą mi przekazali, jak i również za cierpliwość. Zostałem zarażony przez nich pasją do tej branży. Nie byłoby mnie w tym miejscu, gdzie jestem teraz. Jest to szkoła, którą będę zawsze wspominać z uśmiechem. Może jeszcze wrócę do niej, ale już w innej roli....

Chciałbym bardzo podziękować Pani Dyrektor i mojej wychowawczyni Pani Ewie Biercy oraz Pani Urszuli za pamięć pomimo upływu już 5 lat od zakończenia szkolnej edukacji.

Sylwester Wojtal