Losy absolwentów

KCEZ – trampolina do sukcesu

Dzisiaj chciałabym, Wam przedstawić Adriana R., który zgodził się podzielić z Wami swoimi przemyśleniami. Oto jego wypowiedź:

Ukończyłem Technikum Budowlane o specjalności: technik budownictwa. Już w trakcie szkoły gimnazjalnej wiedziałem, że chcę pracować w branży budowlanej. Oferta szkoły, jak i jej renoma sprawiła, że to właśnie ją wybrałem.
Co charakteryzuje szkołę - miła atmosfera, ciekawe zajęcia lekcyjne, jak i te ponadprogramowe, interesujące inicjatywy kulturalne oraz społeczne, w których angażuje się szkoła.

Z wydarzeń jakie najbardziej zapadły mi w pamięć nie mogę nie wspomnieć o Wielkim Turnieju Piłkarzyków, w którym wygrali nauczyciele WF-u (absolwenci wygrali w rewanżu!), debatę uczniów, czy chociażby Olimpiadę Wiedzy Budowlanej. W tych i wielu innych inicjatywach miałem przyjemność brać czynny udział i wyciągnąłem wiele cennych informacji czy też po prostu dobrze się bawiłem.

Aktualnie kontynuuję naukę na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz działam w Studenckim Kole Naukowym "Model".
Wiedza z technikum dała mi solidną bazę pod dalszą naukę, oraz w wielu kwestiach bardziej rozszerzyła kwestie, o których na uczelni nie mówi się wiele.
Równocześnie pracuję w międzynarodowej firmie - Give Steel Oddział w Polsce: Give Poland zajmującej się konstrukcjami stalowymi na stanowisku projektanta. Praca ta sprawia mi przyjemność oraz pozwala stale rozwijać swoje umiejętności. Realizujemy ciekawe i wymagające projekty, a efekty ciężkiej pracy naszego zespołu możemy zobaczyć gołym okiem. Właśnie dlatego obrałem branżę budowlaną, aby pozostawić na świecie cząstkę siebie.

Jeżeli czyta to osoba stojąca przed wyborem szkoły ponadpodstawowej, jedyne co mogę zrobić to polecić KCEZ. Nie musi być to profil budowlany, jako że szkoła kształci w różnych kierunkach zawodowych - masz wiele możliwości. Znajdziesz tu naprawdę ciekawych i pomocnych ludzi, którzy pomogą Ci postawić swoje pierwsze kroki w dorosłości. Zainteresuj się swoją przyszłością zawodową, póki ona nie zainteresuje się Tobą.

Adrian Rogal