KATOWICKIE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
- CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W KATOWICACH

Konkursy

Drużyna KCEZ-CKZiU na Gali Finałowej historycznego konkursu filmowego Patria Nostra

Jeszcze w ubiegłym roku szkolnym przedstawiciele naszej Szkoły pod opieką Doroty Kubicy-Jasińskiej wzięli udział w VIII edycji filmowego konkursu historycznego Patria Nostra. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu filmu lub animacji komputerowej dotyczącej jednego z najważniejszych wydarzeń

historycznych, które miały miejsce w okresie konkretnego tygodnia wyznaczonego przez Organizatora. Największym wyzwaniem był czas, ponieważ praca konkursowa nie mogła przekroczyć 60 sekund. Nasza Drużyna w mocnym składzie: Maga Góral ( kl. 5 Bp), Łukasz Myrcik i Oliwier Strzewiczek (kl. 4Ap) z bardzo dużą pomocą Wiktorii Gawrońskiej i Igora Pluty (kl. Ap) poradziła sobie doskonale. Oczywiście projekt by nie powstał, gdyby nie pozostali aktorzy: Alicja Lipińska, Ola Kokot (kl.Bp), Dawid Musialski (kl. I Dp), Wiktor Rutkowski oraz Olaf Adamczyk (kl. 5Bp) oraz Julia Jastrzębska (kl. 5Bp), która wspólnie z Łukaszem (kl. 4Ap) zaśpiewała fragment utworu „Miejcie nadzieję". Wszyscy spisali się na medal.

12 września odbyła się w Krakowie uroczysta Gala Finałowa Konkursu, podczas której dowiedzieliśmy się, że nasz film znalazł się wśród 20 najlepszych prac konkursowych z Regionu Południe (województwa: małopolskie, śląskie, opolskie, świętokrzyskie i podkarpackie). W sumie z całego Regionu Południowego spłynęło na konkurs ponad 100 filmów. Bardzo się cieszymy, że nasza praca została wyróżniona i wysoko oceniona.

Cel konkursu, jakim było propagowanie historii Polski, krzewienie wartości i postaw patriotycznych, ale także integracja i tworzenie poczucia

wspólnoty wśród młodych Polaków został osiągnięty.

Chociaż nasz film powstał już w kwietniu, dopiero teraz, po ogłoszeniu wyników konkursu, możemy się nim z Wami podzielić. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej lekcji historii.